$.98 each or per pound?

ESLvideo.com
Quiz by: rmd

Hey, Kai.
Hi.
Let me tell you how much this fruit costs.
OK.

Do you like mangos?
Yeah.
These mangos cost $.99 each.

Do you like apples?
Yeah.
These apples cost $.98 a pound.

Kai, do you like bananas?
Yeah.
These bananas cost $1.49 a pound.

Do you like lemons?
Yeah.
These lemons are $.50 each.

Kai, do you like grapefruit?
Uh, not so much.
These grapefruit are $.99 each.

Kai, do you like grapes?
Yeah.
These grapes are $2.99 a pound.
There are no notes for this quiz.