1. How much do the mangoes cost?
a.) $.99 each
b.) $.99 per pound
2. How much do the apples cost?
a.) $.98 each
b.) $.98 per pound
3. How much do the bananas cost?
a.) $1.49 per pound
b.) $1.49 each
4. How much do the lemons cost?
a.) They're $.50 each.
b.) They're $.50 per pound.
5. How much do the grapefruit cost?
a.) They're $.99 each.
b.) They're $.99 per pound.
6. How much do the grapes cost?
a.) $2.99 a pound.
b.) $2.49 a pound.
7. Does Kai like grapefruit?
a.) Yes, so much.
b.) No, not so much.