Listen and choose the correct answer.


1. A box of cereal costs ___________.
a.) $3.29
b.) $3.99

2. A gallon of milk costs ___________.
a.) $5.49
b.) $7.49

3. A loaf of bread costs ___________.
a.) $3.99
b.) $6.99

4. A can of soup costs ___________.
a.) $1.99
b.) $3.49

5. A dozen eggs cost ___________.
a.) $6.99
b.) $4.99

6. A 5lb bag of rice costs ____________.
a.) $10.79
b.) $14.99

7. A big bag of potato chips costs ____________.
a.) $4.29
b.) $3.99