1. The ____________ of cereal costs $3.99.

2. A ____________ of milk costs $5.49.

3. A _____________ of bread costs $3.99.

4. A ____________ of soup costs $3.49.

5. A _____________ eggs cost $4.99.

6. A 5lb _____________ of rice costs $14.99.

7. A big ______________ of potato chips costs $3.99.